Фізична культура і спорт відіграють важливу роль у процесі гармонійного розвитку дитини, формуванні її характеру, визначенні стилю життя. У молодшому шкільному віці відбувається закладання фундаменту фізичного розвитку організму, становлення життєво необхідних рухових умінь та навичок. Саме тому заняття з фізичної культури мають для молодших школярів чимале значення.

/Files/images/fzichna_kultura/i.jpg

Основні завдання фізичного виховання:
- підвищення функціональних можливостей організму засобами фізичної культури;
- сприяння всебічному гармонійному розвитку, покращення розумової і фізичної праце­здатності;
- формування думки про систематичні заняття фізич­ними вправами, фізичне самовдосконалення та здоровий спосіб життя;
- отримання учнями необхідних знань, умінь та навиків у галузі фізичної культури з метою профілактики захворювань, відновлення здоров'я та підвищення професійної працездатності;
- використання засобів фізичної культури в лікувально-профі­лактичній діяльності;
- оволодіння методами визначення фізичного стану та само­контролю;
- виховання організаторських навиків, особистої гігієни та загартовування організму;
- уміння складати та виконувати вправи з комплексів ранкової гігієнічної гімнастики;
- виховання морально-вольових і естетичних якостей;
- удосконалення спортивної майстерності учнів, що зай­маються обраними видами спорту.

/Files/images/8marta-4.gif

Рух як такий може за своєю дією замінити будь-які ліки, але немає нічого в світі, що замінило рухливість.

Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я — дбай!

/Files/images/blesk-predmety-63.gif

Фізи́чна культу́ра, фізкультура — складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо. ШКОЛА ЗДОРОВ`Я
Фізична культура є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, життєво важливої потреби взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.(Вікіпедія)

Під впливом фізичних вправ зміцнюється нервова система, забезпечується висока ужгодженість в діяльності м`язів, серця, легенів та їнших органів та тканин.
Особливо наголошують на зв`язоку між фізичним розвитком дитини і розвитком її інтелекту, що доводять ліченні дослідження вчених різних країн.

Комплекс вправ ранкової гімнастики для школяра wym-1393429412215

/Files/images/fzichna_kultura/1311759117.jpg