/Files/images/medichna_slujba/1435517681.jpg

У медичному кабінеті школи з понеділка по п'ятницю працює медична сестра Романенко Валентина Іванівна

/Files/images/medichna_slujba/IMG_20171030_123737.jpg

/Files/images/zdorove-116.gif

Завдання медичної служби

Здійснення медико - профілактичної та оздоровчої роботи з метою зміцнення здоров’я дітей, зниження дитячої захворюваності, підвищення захисних якостей і стійкості організму до несприятливих умов навколишнього середовища шляхом традиційних і нетрадиційних методів загартування та профілактичних заходів.

Основні напрямки діяльності медичної сестри:

Організовує:

• здійснення заходів з охорони здоров'я дітей та працівників закладу освіти, дотримання санітарних і гігієнічних вимог у закладах освіти;
  • обстеження учнів перед прийомом на навчання, протягом всього навчального року та під час організації спортивно-оздоровчих заходів у канікулярний час;
  • санітарно-просвітницьку роз'яснювальну роботу та участь у ній серед персоналу школи, батьків та учнів;
  • здійснення нагляду за якісним харчуванням та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у шкільній їдальні;
  • проведення просвітницької роботи з питань здорового способу життя, дотримання санітарно-гігієнічних норм особистого життя та праці;
  • медичний огляд учнів за графіком, затвердженим керівником закладу освіти;
  • роботу по профілактиці травматизму, обліку та аналізу випадків травм;
  • щеплювальну роботу відповідно до наказу МОЗ України № 14 від 25.01.96р.

Здійснює:

• медичну допомогу тим, хто її потребує;
  • профілактичні заходи;
  • повсякденну роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальному закладі;
  • під час прийому учнів на навчання, організації спортивно-туристських заходів контроль проходження ними медичного обстеження, наявність довідок про стан здоров'я та інших документів;
  • контроль за диспансерною групою хворих і проводить їх оздоровлення, в тому числі безпосередньо в школі, в разу необхідності супроводжує групи для оздоровлення в табори, санаторії і в інші місцевості;
  • медичний контроль за проведенням фізичного виховання в школі, а також режимом навчальної роботи, трудовим навчанням, організацією харчування школярів, за проведенням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів;
  • аналіз результатів медичного огляду школярів на підставі якого розробити план заходів, направлених на покращення здоров’я школярів;
  • висновки про стан здоров’я (з урахуванням записів лікарів-спеціалістів), визначити медичну групу для занять фізичним вихованням і призначити лікувально-оздоровчі заходи.

Здоровий спосіб життя. На варті здоров'я стоїть імунітет!

У дотепній, іронічній та легкій для запам’ятовування формі розглядаються «несерйозні» дитячі проблеми.

wym-1693296445105

wym-1693296502081

ЗДАЄТЬСЯ У МЕНЕ КОРОНАВІРУС. ЩО РОБИТИ?

Специфічних симптомів коронавірусу, за якими можна визначити, що це саме цей вид вірусу – немає. Клінічно хвороба протікає так само, як і грип: це підвищення температури до 38 градусів, слабкість у тілі та поява сухого кашлю. При коронавірусній інфекції часто трапляється вірусна пневмонія, що викликає сильну задишку. Її фіксують не завжди, й такий стан вважається ускладненням.

Але часто вірус проходить у легкій формі: інфікована людина може поширювати хворобу та наражати інших людей на небезпеку. Наприклад, захворіти може хтось із групи ризику, які переносять захворювання у рази важче. При перших ознаках захворювання варто САМОІЗОЛЮВАТИСЬ – НЕ ВИХОДИТИ З ДОМУ ТА УНИКАТИ КОНТАКТІВ З ЛЮДЬМИ. Але що робити далі і як при цьому не зашкодити собі та іншим

Перший крок – ПОВІДОМИТИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ про свій стан та описати симптоми. Спеціаліст збере усі потрібні дані, проаналізує їх і розкаже, що потрібно робити. Якщо є підстави вважати, що це саме коронавірус – надішле екстрене повідомлення про цей випадок у спеціальні служби.

ЯКЩО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ НЕМАЄ, треба зателефонувати на гарячу урядову лінію 1545 або на 103. Оператори зберуть епідеманамнез (симптоми та супутні обставини) і всю потрібну інформацію та ухвалять рішення, чи скеровувати до хворого спеціальну бригаду.

Бригада приїздить до хворого та оглядає його. Зазвичай спершу роблять тест на грип. Якщо тест негативний, зразки крові пацієнта передають у лабораторні центри, де визначають, чим заразилась людина. Вже з’явились тести на коронавірус, але поки лише у Києві. Згодом алгоритм дій завдяки цим тестам може змінитись.

Коронавірус може мати різний перебіг, і не всіх інфікованих потрібно госпіталізувати. Пацієнтів, у яких легкі симптоми, можуть залишати ізольованими вдома. Якщо симптоми важкі, хворого доставляють у найближчу інфекційну лікарню.

Діють екстрені служби, які виділені саме під госпіталізацію людей з підозрою на коронавірусну інфекцію. В такому разі під час виклику 103 визначають питання виїзду конкретної бригади та госпіталізації в інфекційний стаціонар.

/Files/images/2019_2020/original.jpg /Files/images/2019_2020/10-сан.бюллетень.png

/Files/images/medichna_slujba/20170221_124658.jpg /Files/images/medichna_slujba/20170221_124647.jpg /Files/images/medichna_slujba/img8.jpg