/Files/images/медоглядУ.gif

Медичний огляд учнів проводиться згідно графіку після канікул, святкових днів.

/Files/images/medichna_slujba/f16be72858372e7e4fcb48e449218ca9.jpg

Медичне обслуговування учнів навчальних закладів включає:

· проведення обов'язкових медичних профілактичних оглядів;

· проведення профілактичних щеплень згідно з їх календарем після лікарського огляду;

· здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання;

· надання невідкладної медичної допомоги; організацію госпіталізації за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

Медичне обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, яке здійснюється у нашій державі на виконання ст. 22 Закону України «Про загальну середню освіту», включає обов’язкові медичні профілактичні огляди, вакцинацію згідно з Календарем профілактичних щеплень після лікарського огляду, здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання, надання невідкладної медичної допомоги та організацію госпіталізації за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

Обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів проводиться з метою виявлення в них захворювань, подальшого їх диспансерного спостереження, планового лікування чи реабілітації та з метою запобігання масовим колективним захворюванням. Такі огляди школярів проводяться відповідно до рекомендацій ВООЗ у рамках міжнародного проекту «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді».

Щорічно обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів проводяться медичними працівниками у присутності батьків або інших законних представників у лікувально-профілактичних закладах, де існує необхідне медичне діагностичне обладнання, за місцем спостереження дітей протягом календарного року. У результаті обстеження учням видається довідка затвердженої форми (№ 086-1/о) для подання в навчальний заклад.

Також під час оглядів за згодою одного із батьків або особи, що їх замінює, учням можуть провести вакцинацію згідно з Календарем профілактичних щеплень і у разі, якщо такі щеплення не були раніше проведені. Такі щеплення проводяться після огляду лікарем, медичним працівником у медичному кабінеті загальноосвітнього навчального закладу або в територіальному лікувально-профілактичному закладі відповідно до чинних нормативів.

/Files/images/medichna_slujba/50913957.jpg