12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більше часу та зусиль, ніж на завантажування самих книг. Тому ми пропонуємо вам добірку сайтів, де можна завантажити художні та наукові книги українських та зарубіжних авторів без реєстрації, надсилання смс та інших ускладнень.

Книги українською мовою

Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

  • http://e-bookua.org.ua
  • http://javalibre.com.ua
  • http://chtyvo.org.ua

Книги англійською мовою

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

  • http://www.digilibraries.com
  • http://www.bookyards.com/en/welcome
  • http://www.homeenglish.ru/Books.htm

Книги польською мовою

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

  • http://wolnelektury.pl
  • http://www.chmuraczytania.pl

Книги французькою мовою

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

  • http://bibliotheque-russe-et-slave.com
  • https://www.bibebook.com
українською мовою

Бібліотека української літератури “УкрЛіб”

http://www.ukrlib.com.ua/

Онлайн-бібліотека УкрЛіб була заснована на зламі тисячоліть - в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернеті електронна бібліотека української літератури. За допомогою цього проекту засновники намагаються популяризувати українську мову і культуру та плекати любов до рідної літератури новим поколінням.

У бібліотеці є кілька основних розділів, це “Українська література”, “Світова література”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріали російською”. У свою чергу літературні розділи мають підрозділи “Сучасна література”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичні статті”.

На головній сторінці вказано “Книгу дня”, яку бібліотека пропонує почитати у цей день та розділ “Видатні діячі української літератури”, де можна ознайомитись з біографіею та найкращими творами українських письменників. Також можна поцікавитись, які саме книжки зараз читають інші відвідувачі УкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу “Рейтинг творів”, де вказані твори дня, найбільш популярні книжки та останні надходження до бібліотеки.

Книжки можна читати безпосередньо на сайті, або завантажити в найбільш прийнятному форматі: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.

Українська електронна бібліотека “Libruk”

https://libruk.com.ua/

На ресурсі Libruk зібрано різні за жанром твори українських письменників-класиків та сучасних авторів. Всі книжки поділені на два великих розділи - українська література та світові бестселери. Також існує можливість завантажити на Libruk свої твори, що без сумніву сподобається молодим українським авторам. На головній сторінці присутній повний перелік авторів, алфавітний каталог та такий незвичний інструмент пошуку, як “Автори за місцем народження”. В цьому режимі авторів книжок можна розшукувати на мапі України. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України на ресурсі викладені їх скорочені біографіі. Всі книжки доступні у найбільш популярних електронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, що електронні книжки Amazon Kindle користуються широкою популярністю в Україні через гарне співвідношення ціна/якість. Деякі книжки можна скачати у форматах PDF або DJVU, які більше підходять для читання на настільному компьютері або планшеті. Окрім цього, книжки можна читати за допомогою інтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяє налаштувати під себе відображення тексту та запам'ятовує останню прочитану сторінку.


Електронна бібліотека “Українська література”

http://ukrclassic.com.ua

Електронна бібліотека “Українська література” оріентована на студентів, школярів та будь-яких поціновувачів української літератури. На цьому ресурсі є можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими зазвичай починають знайомство ще в школі.Для зручної роботи з матеріалами сайту всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком. Вибравши потрібного автора читачу відкриється сторінка зі списком усіх необхідних матеріалів, що відносяться до цього письменника. В цей список входять детальна і скорочена біографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цей перелік допоможе повторити раніше прочитану книжку, підготуватися до ЗНО, або швидше виконати домашнє завдання.Всі книжки електронної бібліотеки “Українська література” можна читати прямо на сайті, або завантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільному телефоні, планшеті або електронній книзі.Окремо відзначимо підрозділ “ЗНО 2017”, в якому зібрані автори та їхні твори, які включені у програму Зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури 2017-го року. Учні зможуть знайти там аналізи книжок, характеристики, скорочені варіанти творів, теорію літератури, а також програму ЗНО 2017.

Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”

http://lib.shiftcms.net/

Метою діяльності цією електронної бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів. Особлива увага приділяється книжкам нерадянського періоду, що видавались українською діаспорою, а також виданням останніх років. Пріоритетним завданням бібліотеки є надання читачам електронних книг в повному обсязі та забезпечення школярів і студентів україномовним матеріалом, який вони вивчають за програмами навчальних закладів. Всі книги бібліотеки згруповані за наступними жанрами: Гумор, Детективи і Трилери, Дитяча література, Довідкова література, Документальна література, Домоведення (Дім і сім'я), Комп'ютери та Інтернет, Любовні романи, Наука, Освіта, Поезія, Драматургія, Пригоди, Проза, Релігія і духовність, Старовинна література, Фантастика. На думку творців ресурсу компактність, зручність та унівесальність електронних текстів яскраво доводять, що в електронної книги велике майбутнє і українці просто зобов'язані йти в ногу з часом. Саме тому вони намагаються забезпечити зручне користування і доступ до вмісту своєї електронної бібліотеки усіма можливими способами.

Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей

http://www.chl.kiev.ua/elibrary/

У фонді Національної бібліотеки України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань. Деякі з них являють собою справжні шедеври книжкової культури періоду другої половини XIX – першої половини XX століття, є й малотиражні цікаві наукові дослідження, які можуть стати у нагоді сучасним вченим. Доступ до цих книжок мають лише окремі дослідники: книгознавці, мистецтвознавці, літературознавці, художники та видавці. Тому основною метою проекту “Електронна бібліотека НБУ для дітей” є ознайомлення широкого загалу із кращими зразками зібрання бібліотеки в межах існуючого законодавства з авторського права. В планах проекту включення у електронну бібліотеку сучасних книжок, що стане можливим після досягнення відповідних домовленостей з авторами та видавництвами.

Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”

http://chytanka.com.ua/

Дитяча публічна онлайн-бібліотека "Читанка" спеціалізується на україномовних ілюстрованих книжках. Автори проекту сканують старі дитячі книжки з малюнками для того, щоб поділитися ними з сучасними дітьми. Щоб знайти потрібну книжку варто скористатися авторським, алфавітним або систематичним каталогом. В перших двух розділах книжки розташовані за автором чи найменуванням, а в другому вони згруповані по наступних розділах: “Зарубіжні”, “Українські”, “Дитячі”, “Пізнавальні”, “Повість”, “Оповідання”, “Казки”, “П`єси”, “Віршовані твори”, “Гумор”, “Журнали”, “Підручники” і т.д. Всі книжки в "Читанці" можна завантажити в єдиному форматі DJVU, тому їх можливо читати тільки на планшетах чи рідерах, які підтримують цей стандарт електронних книжок.

Магазин електронних книг Bookland

http://www.bookland.com/

Як зрозуміло з назви, магазин електронних книг Bookland в першу чергу намагається продати читачу книжки, аудіокнижки, словники та периодичні видання. Але за рахунок монетизації цей ресурс має в своєму репертуарі такі видання, які ви не знайдете на сторінках безкоштовних електронних бібліотек. Ціна на книги та журнали цілком прийнятна, до того ж в Bookland присутній і розділ з безкоштовними книжками.

Художня література українською мовою “E-bookua.org.ua”

http://e-bookua.org.ua/

В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільше художнього напрямку. Сайт має такі розділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичні романи, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовні романи”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщо ви віддаєте перевагу не читанню, а прослуховуванню книжок, то для вас на сайті присутній розділ “Аудіокниги”.

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури “УКРЛІТ.ORG”

http://ukrlit.org/

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.ORG розпочала свою роботу ще в 2005 році зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовувалась і наповнювалась новими книжками. Основними розділами бібліотеки є українська література, переважно класика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.

2 клас

Навчання українською мовою«Літературне читання», 2 клас

Автори творів, яких немає в чинних підручниках Інтернет - посилання на електронну версію творів, яких немає в підручниках, проте передбачених оновленою навчальною програмою 2016 року
Скоромовки
Олена Пчілка http://metodportal.net/system/files/mp/2016/08/91257/hrestomatiya_2_klas.docx
Грицько Бойко http://metodportal.net/system/files/mp/2016/08/91257/hrestomatiya_2_klas.docx
Оксана Кротюк http://abetka.ukrlife.org/skoromov.html
Любов Відута http://palisadnik.org.ua/text/zagubila-zuba
Загадки
Тамара Коломієць http://mala.storinka.org/тамара-коломієць-веселиця-віршовані-загадки-зі-збірки-найперша.html
Ігор Січовик http://slovogray.narod.ru/zagadky.html
Поезія (сюжетний вірш, пейзажна лірика)
Марійка Підгірянка http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/author/marijka-pidgiryanka/
Наталя Забіла http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/author/zabila-natalya/
Любов Забашта https://onlyart.org.ua/children/virshi_dlya_ditey/zabashta-lyubov-koly-ya-vyrostu-zbirka/
Анатолій Камінчук http://abetka.ukrlife.org/virshi_dytynstva33.html
Тамара Коломієць https://onlyart.org.ua/children/virshi_dlya_ditey/kolomiyets-tamara-najpersha-stezhechka-z/
Ліна Костенко http://megaznaika.com.ua/virshi-kostenko.html
Анатолій Костецький http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/author/kosteckij-anatolij/
Володимир Лучук https://onlyart.org.ua/children/virshi_dlya_ditey/volodymyr-luchuk-darunky-dlya-mamy-zbir/
Сергій Пантюк http://abetka.ukrlife.org/pantyuk.html
Оксана Сенатович https://onlyart.org.ua/children/virshi_dlya_ditey/senatovych-oksana-vchytsya-veresen-chy/
Вадим Скомаровський http://megaznaika.com.ua/cikavo-2.html
Віктор Терен http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/author/teren-viktor/
Ганна Чубач http://mala.storinka.org/ганна-чубач-збірка-дитячих-віршів.html
Ігор Січовик http://maysterni.com/publication.php?id=17158
Мар’яна Савка http://bokmal.com.ua/books/dytyacha-poeziya-maryany-savky/
Наталка Поклад http://abetka.ukrlife.org/pokladn.html
Григорій Фалькович http://ua.judaicacenter.kiev.ua/wp-content/uploads/2011/06/Falkovich.pdf
Літературні казки, оповідання, уривки з повістей
Ніна Найдич https://veselka.in.ua/shop/muzichni-kazki/
Галина Малик http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php?action=url/view&url_id=1155
СашкоДерманський http://www.rulit.me/books/chudove-chudovisko-read-224582-1.html
Марина Павленко http://abetka.ukrlife.org/pivtora1.html
Віра Артамонова http://mala.storinka.org/віра-артамонова-сонечко-казало-правду-збірка-ілюстрованих-оповідань.html
Марина та Сергій Дяченки http://coollib.com/b/332542/read#t2
Лариса Ніцой http://vsimrii.in.ua/the-news/416--qq
Леся Воронина http://www.rulit.me/books/taemne-tovaristvo-boyaguziv-abo-zasib-vid-perelyaku-9-read-355303-1.html
Науково-художня література
Катерина Міхаліцина hrestomatiya_2_klas.docx
Юрій Старостенко hrestomatiya_2_klas.docx

3 клас

Навчання українською мовою«Літературне читання», 3 клас

Автори та назви творів, яких немає в чинних підручниках Інтернет - посилання на електронну версію творів, яких немає в підручниках, проте передбачених оновленою навчальною програмою 2016 року
Біографії українських письменників, твори яких включено до оновленої Програми з літературного читання, 3 клас http://metodportal.net/node/92091biografiji_ukrajinskyh_pysmennykiv.docx
Хрестоматія з літературного читання http://loippo.lviv.ua/files/2013/Metodyka/Poch-shkola/3-klas/Pryroda/123.pdf
Додаток до підручника Літературне читання 3 кл.О. Я. Савченко http://refs.in.ua/3-klasu--dodatok-do-pidruchnika-o-ya-savchenko-2014r-mnih-mari.html
Мних Марія МиколаївнаДодаток до підручникаО. Я. Савченко loippo.lviv.ua/files/2013/0109/__-2.doc
Зірка Мезантюк menzatjuk_zirka/pro_galantnogo_kavalera
Зірка Мезантюк menzatjuk_zirka/tajemnycya_kozackoji_shabli
Сергій Гридін http://mexalib.com/author/sergiy_gridin
Олесь Ільченко http://uabooks.ru/tag/ilchenko-oles/
Леонід Шиян http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php
Леонід Шиян http://ptashka.eu.org/
Василь Голобородько http://litmisto.org.ua/?page_id=10766
Василь Голобородько http://www.poetryclub.com.ua/metrs.php?id=77&type=tvorch
Іан Вайброу http://bookchest.livejournal.com/95662.html
Іан Вайброу http://cbdbc.blogspot.ru/2015/10/blog-post_81.html
Нузет Умеров http://medeniye.org/node/949
Джеремі Стронг http://bcschoollib12.at.ua/111111111/garmider_u_shkoli-dzheremi_strong.pdf
Карло Коллоди http://modernlib.ru/books/kollodi_karlo/priklyucheniya_pinokkio
Карло Коллоди http://thelib.ru/books/kollodi_karlo/prigodi_pinokkio-read.html

4 клас

Навчання українською мовою«Літературне читання», 4 клас

Автори та назви творів, яких немає в чинних підручниках Інтернет - посилання на електронну версію творів, яких немає в підручниках, проте передбачених оновленою навчальною програмою 2016 року
Олеся Мамчич http://abetka.ukrlife.org/mamchych.html
Оксана СенатовичВіршіОповідання для дітей Хрестоматія для додаткового читання, 4 клас /Упорядник Н. І. Богданець-Білоскаленко.- Київ: Грамота, 2015 с. 129 – 130. http://abetka.ukrlife.org/virshi_dytynstva34.htmlhttp://mala.storinka.org/оксана-сенатович-оповідання-для-дітей.htmlhttp://elibrary.kubg.edu.ua/12069/1/Verstka_xrestomatiya.pdf
Михайло Чабанівський http://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=668
Оксана Іваненко«Казка про маленького Піка та його батьків»Казки http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php?action=url/view&url_id=2114http://mala.storinka.org/лісові-казки-оксани-іваненко.html
Мар’яна та Тарас Прохаськи«Хто зробить сніг», перша книга трилогії.«Куди зникло море», друга книга трилогії«Як зрозуміти Козу», третя книга трилогії. Можно прочитати онлайн тільки деяки, відскановані сторінки книг.https://f.ua/statik/files/products/4988/hto-zrobit-snig-kniga-roku-vvs-avtor-prohaski-taras-i-mar-jana_8968.pdfhttp://uspeshno.com.ua/catalog/detskaya-hudozhestvennaya-literatura/kudi-zniklo-more/chitati-knigu-onlajn/https://f.ua/statik/files/products/4988/jak-zrozumiti-kozu-avtor-prohaski-taras-i-mar-jana_1156.pdf
Ірен РоздобудькоХрестоматія для додаткового читання, 4 клас /Упорядник Н. І. Богданець-Білоскаленко.- Київ: Грамота, 2015 с. 40. http://elibrary.kubg.edu.ua/12069/1/Verstka_xrestomatiya.pdf
Іван АндрусякСтефа і Чакалка http://abetka.ukrlife.org/chakalka.htmlhttp://coollib.com/b/301053/read
Юлія СмальАртемкові друзіВіршулі http://abetka.ukrlife.org/smal_about.htmlhttp://abetka.ukrlife.org/smal1.htmlhttp://abetka.ukrlife.org/smal2.html
Роалд ДалЧарлі і шоколадна фабрика http://ababahalamaha.com.ua/uk/Дал_Роальдhttp://libruk.in.ua/charli-i-shokoladna-fabrika-roald-dal
Марія ПаррВафельное сердце http://bookz.ru/authors/maria-parr/vafel_no_315/1-vafel_no_315.html

http://hlg-uo.edu.kh.ua/biblioteka/na_dopomogu_bibliotekaryu/internet_posilannya_na_novovvedeni_programni_tvori_2-9_klasi/

Книги українською мовою

  • http://e-bookua.org.ua
  • http://javalibre.com.ua
  • http://chtyvo.org.ua

Книги англійською мовою

  • http://www.digilibraries.com
  • http://www.bookyards.com/en/welcome
  • http://www.homeenglish.ru/Books.htm
  • http://booksshare.net
  • http://www.many-books.org

Книги польською мовою

  • http://wolnelektury.pl
  • http://www.chmuraczytania.pl

Книги французькою мовою

  • http://bibliotheque-russe-et-slave.com
  • https://www.bibebook.com

Казки братів Грімм

Казки Шарля Перро

Казки Ганса Крістіана Андерсена

Українські народні казки

Казки народів світу

Літературні казки

/Files/images/гирлист.gif

Прислів`я про осінь

Як у травні дощ надворі, то восени хліб у коморі.

Осінь збирає, а весна з'їдає.

Курчат рахують по-осені.

Весна багата на квітки, а осінь — на сніпки.

Восени день блисне, а три кисне.

Осінь усьому рахунок веде.

Листопад вересню онук, жовтню син, зимі рідний брат.

Як листопад дерев не обтрусить, довга зима бути мусить.

Жовтень ходить по краю та виганяє птиць із гаю.

Прислів`я про навчання

Шануй учителя, як родителя.

Чого навчився, того за плечима не носить.

Хто хоче більше знати, треба менше спати.

Учись змолоду — пригодиться на старість.

Треба розумом надточити, де сила не візьме.

Піти в науку, треба терпіть і муку.

Наука краще багатства.

Мудрий ніхто не вродився, а навчився.

За одного вченого дають десять невчених.

Грамоті вчиться — завжди пригодиться.

Вчитися ніколи не пізно.

Вчення в щасті украша, а в нещасті утіша.

Вчення — світ, а невчення — тьма.

Вік живи — вік учись.

/Files/images/гирлянда1.gif

.

.


Кiлькiсть переглядiв: 3520

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.