/Files/images/2020_2021/sayt/6093ef5eda87a062737026.jpg

«Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської. Цей посібник — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у проєктах, цитувати, а також доповнювати. Він містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. На головній сторінці можна пройти тест, щоб перевірити власну толерантність та коректність.

/Files/images/2020_2021/sayt/1a5304161751c116c318041df4cba5e8_1632829985_extra_large.jpeg

Над підготовкою довідника працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти. Довідник доступний за посиланнямhttps://bf.in.ua. Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля запланований на березень 2022 року.

Ми всі є невід’ємною частиною суспільства, в якому всім має бути комфортно незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права, де враховуються інтереси різних груп та індивідів, де всі залучені до активного громадянського і культурного життя та приносять користь.

Безбар’єрна країна – це не відокремлена територія зі специфічними умовами для окремих людей і не сукупність вибіркових норм і правил. Це новий, вдосконалений формат співіснування рівних між собою людей, модель суспільства, в основі якої лежить соціальний егалітаризм – без обмежень, але з широким колом можливостей для кожного.

Кінцева мета – не навчити пристосовуватись і долати бар’єри, а створити повністю вільний від них простір. Розбудувати зручну, комфортну, зрозумілу та функціональну систему для всіх без виключення.

/Files/images/2020_2021/sayt/загрузка.jpg

Тема безбар’єрності є актуальною для кожного, а тому повинна бути видимою, обговорюваною та підтримуватись тими, хто має політичну вагу. Важливими крокам у цьому напрямку стали запуск ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» і розроблення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що стосується освіти, роботи, соціального та культурного життя, для її реалізації.

Поняття безбар’єрності має бути зрозумілим для кожного. Пояснювати його треба не складними чи чиновницькими термінами, а близькими для кожного прикладами. Саме для цього розроблений «Довідник з безбар’єрності»

«У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей Довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина та її різноманіття. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування».Перша ледіОлена Зеленська

/Files/images/2020_2021/safe_image.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 242

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.