Робота шкільного омбудсмена

Омбудсмен[ (від швед.ombudsman«представник»)— посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. Офіційні назви посади в різних країнах розрізняються. На сучасному етапі посада омбудсмена існує в понад 100 країнах світу.

Метою роботи шкільного омбудсмена є надання усебічної допомоги усім учасникам освітнього процесу в набутті досвіду демократичної поведінки і взаємодії.

В нашій школі на цю посаду обрано практичного психолога Яковенко Оксану Олекандрівну.
З питань захисту прав дитини учні школи можуть звертатися до Оксани Олександрівни у письмовій формі чи особисто в особистих повідомленнях за допомогою шкільного сайту, Viber, Telegram, месседжер Фейсбук.
Уповноважений з прав захисту дитини ХЗСШ І ступеня № 171 обов’язково розгляне ваші заяви і надасть дійову допомогу.

Якщо ви вважаєте, що Ваші права, права Вашої дитини як учасника освітнього процесу були порушені - звертайтеся до ОМБУДСМЕНА!

Якщо виникло нерозуміння між Вами, Вашою дитиною і учителем, класним керівником, адміністрацією школи - звертайтеся до ОМБУДСМЕНА!

Якщо Вам потрібна правова консультація у рамках функціонування школи - звертайтеся до ОМБУДСМЕНА!

Якщо Вам потрібна інформація про існуючі нормативні і гігієнічні вимоги до організації учбового процесу - звертайтеся до ОМБУДСМЕНА!

Якщо Ви хочете внести пропозиції по удосконаленню і розвитку освітнього закладу – звертайтесь до ОМБУДСМЕНА!

Уповноважений в школі - ця неофіційна особа, яка розбирає конфліктні ситуації, відстежує дотримання законних прав і інтересів учнів, учителів і батьків, займається правовим вихованням, освітою і профілактикою правопорушень.

Пріоритетним напрямом діяльності Уповноваженого є захист прав дітей.

У основі роботи Уповноваженого лежить філософія співпраці.

НАВІЩО В ШКОЛІ ПОТРІБНИЙ ОМБУДСМЕН?

Омбудсмен є гарантом:

• Захисту прав і законних інтересів усіх учасників освітнього процесу.
  • Реалізації на практиці існуючих нормативних і гігієнічних вимог до організації учбового процесу і умов праці.

Омбудсмен бере участь в:

• Правовому вихованні і освіті школярів;
  • Формуванні правового простору в школі.

На що можна буде поскаржитися:

• чинення психологічного тиску і зневаги з боку учителів;
  • порушення прав власності ;
  • примус виконувати роботи або завдання не включені в програму або навіть заборонені шкільною програмою (для молодших класів це заборона на домашнє завдання на понеділок, для старших збільшення учбового годинника понад норму і так далі);
  • заборона на відвідування уроків і багато що інше.

Права учасників освітнього процесу

:1.Вільне вираження власних поглядів, переконань і думок.

2.Рівне відношення, розуміння з боку учителів.

3.Здобуття безкоштовної освіти відповідно до державних освітніх стандартів.

4.Додаткова допомога учителя на додаткових заняттях, передбачених графіком роботи школи.

5.Отримання додаткових платних освітніх послуг, відповідно до Статуту школи.

6.Отримання оцінки відповідно до своїх знань і умінь.

7.Право знати про поставлені йому оцінки, як за усні, так і за письмові предмети.

8.Право на клопотання про перенесення термінів контрольних робіт після пропусків по хворобі, підтверджених медичними документами.

9.Учень має право подати на апеляцію відмітки впродовж двох днів, після її виставляння.

10.Завчасно знати про терміни і об'єм контрольних робіт.1

1.Не зазнавати тиску з боку учителів

12.Не бути приниженим і ображеним.

13.Бути вислуханим учителем, класним керівником, адміністрацією.

14.Отримати захист у разі приниження(фізичного, морального).

15.Учні мають право на відпочинок в перервах між уроками, в канікулярний час.1

6.Учні мають право на закриту роздягальню.

17.На особисту власність, особисту недоторканість.

18.На отримання медичної допомоги.

19.Участь в культурному житті школи, організовуваних в ній заходах.

20.Право звертатися до уповноваженого з прав учасників освітнього процесу.

Але наші права будуть також доповнені нашими обов'язками.

Омбудсмен відстоюватиме законність дій учителів і учнів, так що нам доведеться добре знати ще і свої обов'язки:

1.Приходити в школу за 10-15 хвилин до початку зайняття.

2.Перевзувати змінне взуття.

3.Виконувати домашнє завдання.

4.Приносити на зайняття усе необхідне приладдя.

5.Забороняється палити, вживати наркотики і алкогольні напої в школі і на її території.

6.Не можна приносити в школу ножі, сірники, газові балони, вогненебезпечні речовини.

7.Не можна жувати жувальну гумку, користуватися плеєрами і засобами мобільного зв'язку на уроках.

8.Забороняється вживати непристойні вирази і жести.

9.Не можна ходити в їдальню з рюкзаками і ранцями.

10.Бережно відноситися до шкільного майна.

11.Не можна порушувати статут школи.

12.Поважати учителів і батьків.

13.Поважати права інших

14.Брати участь в заходах по благоустрою школи, шкільної території.

15.Поважати право власності.

16.Не можна без дозволу чергового адміністратора йти з школи в урочний час.

17.У разі пропуску зайняття, учень повинен пред'явити класному керівникові записку від батьків. У разі пропуску зайняття більше трьох днів, що вчаться зобов'язані надати довідку з поліклініки.

18.Дотримуватися правил техніки безпеки.

НАВІЩО В ШКОЛІ ПОТРІБНИЙ ОМБУДСМЕН?

ДІТЯМ

Почуття правової захищеності.Розуміння, що треба жити за правилами, що у інших людей теж права і їх треба поважати.Розуміння, що конфлікти можна і треба вирішувати мирно, домовляючись.

БАТЬКАМ

Спокій, оскільки вірогідність, що дитину скривдять або принизять, зменшується.Розуміння, що в конфліктній ситуації є з ким порадитися, розібратися, хто правий - хто винен, не вводячи конфлікт в офіційне русло.

УЧИТЕЛЯМ

Усвідомлення меж своїх повноважень.Можливість відстояти свої права, не вступаючи у відкритий конфлікт.

ШКОЛІ

Зміна самої атмосфериВстановлення гуманних стосунків партнерської співпраці.