лан заходів на 2017—2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

/Files/images/sayt/nush/Vchyteli-ne-propustit-Pershyy-tyzhden-Modelnoi-navchalnoi-shkoly-programy-ta-materialy-dlya-nyh.jpg

Документом передбачена реалізація заходів у 23 напрямах, які мають здійснюватись різними інституціями, що є відповідальними за реалізацію державної політики у сфері освіти.

Зокрема, план передбачає розроблення нових проектів державних стандартів загальної середньої освіти та нових типових освітніх програм, запровадження навчальних програм на основі нового державного стандарту початкової освіти.

Також планується розробити нові професійні стандарти педагогічної діяльності вчителя початкової школи, шкільного вчителя-предметника та керівника школи.

Планом передбачені заходи із зменшення бюрократичного навантаження на школу, створення системи моніторингу якості середньої освіти, удосконалення системи незалежного оцінювання результатів навчання за курс базової та профільної середньої освіти тощо.

/Files/images/sayt/nush/2017-4-638.jpg

У пілотних школах проекту "Нова українська школа" учні навчитимуться за методикою LEGO, яку з 2018-го планують поширити на всі школи.

Про це домовилися під час зустрічі міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та генеральний директор The LEGO Foundation Джон Гудвін, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"100 пілотних шкіл забезпечать методикою LEGO, а до перенавчання вчителів, що братимуть 2018-го перший клас Нової української школи, долучаться тренери The LEGO Foundation. Так, у другому півріччі 100 шкіл, які зараз пілотують новий стандарт початкової освіти, отримають набори "Шість цеглинок". Ними мають забезпечити кожну дитину в експериментальних класах", - йдеться у повідомленні.

За словами Гудвіна, «Шість цеглинок» – це технологія навчання, яка допоможе учням тренувати пам'ять, розвивати моторику і творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися таким важливим, передбаченим НУШ умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань.

«Ми дуже зацікавлені в співпраці, тому що справді хочемо змінити нашу школу і підхід до навчання. Насамперед, це стосується початкової школи, з якої в наступному навчальному році почнеться реформа і діти підуть в перший клас Нової української школи. Нам потрібно забезпечити її новим обладнанням і новими методиками, зокрема, навчання через гру, яке впроваджує у своїх проектах LEGO», – відзначила Гриневич.

Вона також наголосила, що водночас із забезпеченням методиками так само важливо навчити педагогів їх використовувати – як і коли з ними можна працювати, на що вони спрямовані. Гудвін погодився долучити їхніх тренерів до такого навчання.

/Files/images/sayt/nush/osn_stand_890-604x270.jpg

Для перенавчання 22 тис. вчителів, які наступного року братимуть перший клас, буде 2 модулі. Перший – для дистанційного курсу, який МОН планує запустити на початку 2018-го. У ньому будуть презентовані методики навчання через гру для початкової школи. Другий модуль буде розрахований на тренерів, які готуватимуть вчителів під час очного етапу. У ньому усі методики розглядатимуться на практиці.

Перелік засобів навчання, отриманих школою для НУШ

Кiлькiсть переглядiв: 892

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.