/Files/images/psiholog/2016_2017/ps.jpg

Ігри та вправи для психологічного розвантаження учнів

Сенсорний розвиток | ігри у сенсорній коробці

І

Сенсорні ігри з крупою

Ігри з крупами

Арт-терапія. Вправа "Мій настрій". Солоне малювання

Техніка "Зім'ятий папір"

Ігри з пластліном

Нейровправи з м'ячиками

Зимові візерунки. Віршована пальчикова гра з крупою

Музична пальчикова гра "М'ячик-їжачок"

"Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану".

Стрес та війна: інтенсивна допомогата супровід

Вправа «Відновлення або вигорання»

Інструкція: дайте відповіді на питання

· Вам подобається створювати щось нове?

· Чи дозволяєте Ви собі мріяти? Чи уявляєте собі Ваші мрії та бажання?

· Які ризики Ви закладаєте у планування, коли зібрана інформація не є вичерпною?

· Чи плануєте Ви відпочинок у Вашому щоденному житті?

· Чи користуєтесь Ви техніками релаксації? Які з них практикуєте?

Антистресовий гід інструментами зміцнення та самозміцнення

· Особистісно-довірливе спілкування

· Встановлення правил взаємодії.

· Інструменти стабілізації емоційного стану та внутрішнього балансу

· Використання тілесних практик

· Вправи на гармонізацію та зняття перевантаження нервової системи

· Методи підвищення мотивації

· Робота з розумінням реакцій дитини на кризові та травматичні події

· Відновлення безперервності життя й використання ресурсних каналів

Прийоми зміцнення психічного здоров'я дітей та дорослих під час впливу стресогенних факторів та екстримальних умов

· Стиль життя

· Психогігієна

· Сканування свого тіла

· Особливості харчування

· Шукати і підвищувати мотивацію

Спостерігати, коли втомилися

· Фізична активнісь

· Навчання

· Знаходити час, щоб побути наодинці

· «Фарби життя» - позитивні емоції

Інструменти стабілізації емоційного стану та внутрішнього балансу

· Повернення до себе

· Заземлення, почуття опори

· Повертаємо відчуття контролю

· Гра «Ти де?» - «Я тут!»

· Гра «Тортик»

· Гра «Рукостискання»

· Гра «На щастя- На жаль»

· «Ловець снів»

· Робимо «Штаб»

· Малюйте будиночок

· Групові малюнки

· Можна намалювати страхи тощо

Тілесні практики:

· «Я у промінцях сонця»,

· Гра-медитація «Свічка»,

· Прогресивна м’язова релаксація за Джейкобсоном,

· «Квадратне дихання»,

· «Мова тіла» (міміка, жести),

· М’язова релаксація «Напруження-розслаблення» тощо

· Вправи на гармонізацію та зняття перевантаження нервової системи

· Впровадження «психологічної хвилинки»

· Підвищення мотивації


Шановні батьки! Намагайтеся бути уважними до дітей, цікавтеся їх шкільним життям, радійте успіхам разом з ними, давайте добрі та виважені поради, сприяйте формуванню власної думки дітей, поважайте їх особливості, робіть їх життя яскравіше та багатогранніше своїми посмішками, обіймами, повчальними життєвими історіями, цінуйте їх поки що маленький світ, щоб вони завжди відчували вашу підтримку.

Зрозуміти, що дитина собою являє, які її переваги, в чому причина її шкільних негараздів дуже важливо

В цьому може допомогти

практичний психолог Любов Миколаївна Колодько

/Files/images/gif/9a9336ad2c04.gif

Шкільний психолог може надати психологічну підтримку у важких ситуаціях, налагодити відносини з дитиною, вирішити навчальні та поведінкові проблеми дитини, а також запропонувати інформацію стосовно вікових закономірностей розвитку дітей.

І не забувайте, що тільки разом ми зможемо досягти бажаних результатів у навчанні й вихованні дітей. Ми бажаємо, щоб діти відчували себе комфортно в шкільному середовищі, вчилися бути самостійними, домагатися успіхів у житті, тому ми сподіваємося, що наша спільна участь у шкільному житті допоможе нам здійснити це бажання.

/Files/images/psiholog/2016_2017/kids-summer-camps-near-mumbai-pune-main-banner.jpg


Кажуть, що в кожного батька своя правда
але ж це неправда.
Просто кожен батько хоче
щоб його дитина була щасливою.
А ми по роду професії до цього причетні.
І правда у нас загальна,
і правда наша хороша,
вона в тому, щоб сміялися,
росли і розвивалися діти,
і щоб були за них спокійні
всі батьки на світі.
Це дуже просто. Це дуже здорово!
Потрібно тільки дивитися нам
не стільки один на одного,
скільки в одну сторону.

/Files/images/psiholog/2016_2017/i.jpg

Школа була і залишається носієм знань, добра, духовних цінностей свого народу. Наше завдання допомогти батькам усвідомити цінність духовного виховання справжньої особистості яка буде поважати сама себе і з любов’ю, добротою і повагою становитиметься до всіх і всього що її оточує.
Виконуючи ці завдання, ми прагнемо з самого початку перебування дитини в школі створити для неї умови, де б вона почувала себе затишно, хотіла спілкуватися з вчителем, іншими дітьми, йшла в школу з великою охотою і радістю, доброзичливо ставилась до однолітків.

Нормативна база:
  • Конституція України
  • Закон України «Про освіту»
  • Положення про психологічну службу в системі освіти України
  • Нормативні документи МОН України
  • Декларація прав людини
  • Конвенція ООН про права дитини
  • Чинне законодавство України
  • Етичний кодекс психолога
  • Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми
  • та інші...

Поради батькам.

- Неочікувані канікули - період, яким можна скористатись для того, щоб приділити час одне одному. Для цього важливо вирішити декілька питань:1. Максимально свідомо реагувати на ситуацію довкола, адже діти сприймають світ через тих дорослих, які їх оточують! Менше паніки - більше підтримки стану спокою і рівноваги!2. Вирішити питання: "Де, з ким, як і коли залишати дітей? "Нагадую, що дітки, які обізнані з правилами безпеки, вміють проводити час самі і мають до цього природній інтерес, можуть потихеньку вчитися бути і самі!..3. Що робити з вільним часом? Якщо ви в змозі щиро і відверто виконувати рекомендацію номер один, тоді - займатися всім, що для вас природно і цікаво!

Звичайно, бажано все ж таки робити шкільні завдання не в останній вечір, а потихеньку щодня. Після, скористатись можливістю і згадати все, що ми знаємо про сімейний відпочинок: від настільних ігор до велосипедних походів.

Як можна проводити час

Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення.

Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила.

Навчання. Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її. Тому не варто забувати про підручники та зошити.

Читання книг. Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере.

Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.

Ведення щоденника. Подаруйте малечі гарний блокнот та ручку, і вона з задоволенням буде описувати все, що відбулося з нею протягом дня.

Зараз дуже непростий період для всіх, і помилково вважати, що діти нічого не помічають. Вони на це реагують, навіть якщо просто віддзеркалюють поведінку батьків.

ДІТЯМ ВАРТО РОЗПОВІДАТИ ПРАВДУ про те, що відбувається. Вони все помічають. Коли інформація відсутня, малеча починає застосовувати свою уяву та фантазію – це сприятливе підґрунтя для тривоги. Говорити потрібно лише правду, але спрощувати її: не використовувати складних термінів, не описувати детально наслідки захворювання. Те, як подавати інформацію, залежить від віку дитини. Дітям дошкільного віку, наприклад, можна пояснювати це через гру.

ПОЧАТИ ІЗ СЕБЕ. Насамперед батькам варто звернути увагу на своє ставлення до карантину та епідемії. Діти часто віддзеркалюють поведінку батьків, тож вони можуть передавати їм свою тривожність. Батьківська поведінка має транслювати спокій і впевненість, тоді у дитини буде розуміння того, що все вдасться подолати.

АКЦЕНТУВАТИ НА ДІЯХ. Можна розповісти про симптоми, які виникають під час цієї хвороби. Пояснити, що є вірус і багато людей хворіє, але й багато виліковується. Водночас наголосити на тому, що є способи, які допоможуть уникнути хвороби: залишатись вдома, частіше мити руки тощо.

Батьки мають бути максимально відкритими до запитань і давати правдиві відповіді. Якщо не знаєте чогось, можна разом із дитиною знайти інформацію у наукових статтях: бути дослідниками разом. Не можна ігнорувати її запити. За своєю природою діти дуже допитливі, вони потребують постійного потоку інформації для розвитку та формування нервової системи.

Діти до певного віку не можуть аналізувати інформацію та розуміти, де правда, а де ні. Батьки, які проговорюють те, що відбувається, допомагають малечі сформувати свою думку та бачення ситуації. Коли малюк поводиться пасивно і не запитує про вірус, ймовірно, у неї існує страх. Не розповідаючи про вірус, ми можемо підсилювати ці почуття. Тому варто знайти підхід до дитини й поговорити про ситуацію, що склалась.


/Files/images/gif/155.gif

/Files/images/2020_2021/sayt/изображение_viber_2021-02-04_14-27-461.jpg /Files/images/2020_2021/sayt/изображение_viber_2021-02-04_14-27-45.jpg

Протидія булінгу у шкільному колективі - актуальна та вкрай важлива тема. Тому кожного року у школі відбуваються заходи щодо відповідального та толерантного спілкування. Цей рік не став винятком й місячник "Ми проти булінгу" розпочався з зустрічі учнів 4-х класів з практичним психологом школи Яковенко О.О. Діти ознайомились з поняттям булiнг, навчились розпізнавати маркери булінгу та дружні піддражнювання, розробили стратегію подолання булiнгу та називали джерела допомоги жертвам цькування. В ході заходу учні обговорили проблеми спілкування у сучасному суспільстві, ознайомились із алгоритмом дій у разі виникнення подібних ситуацій та пройшли анкетування. Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі , мали можливість поговорити про те, хто стає жертвами шкільного булінгу. Учні дізналися про свої права, обов’язки та відповідальність перед законом. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

План протидії булінгу у закладі освіти

/Files/images/2020_2021/novini/изображение_viber_2021-02-16_10-52-23.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1356

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.