У кожного першокласника свій власний адаптаційний період і залежить він від фізичного, ємоційного, комунікаційного стану дитини, від того, як дитина витримує шкільні навантаження. Це дуже добре коли батьки розуміють це, та проявляють високій рівень терпіння й доброзичливості, допомогаючи дитині впоратись зі змінами у житті.

Декілька рекомендацій психолога у період шкільної адаптації дитини:

/Files/images/psiholog/2016_2017/нгш.jpg

Починайте день дитини з посмішки, будите її ласкаво, неквапливо. Нічний сон дитини повинен бути не менш ніж 10 годин.

Запропонуйте дітям сніданок, дозвольте їм з'їсти стільки, скільки вони захочуть. Не давайте їм багато солодощів, зайву енергую тяжко реалізувати сидячи за партою, тому дитина не зможе концентруватись на завданнях, але після школи солодощі можуть бути гідною винагородою за старання та досягнення впродовж уроків й діти з радістю зможуть пограти в рухливі ігри.

Діти повинні мати час для ігор та прогулянок, для виконання домашнього завдання. Починайте робити домашні вправи з найбільш складного завдання або разбийте завдання на маленькі частини, допомогайте дитині поясненням незрозумілого й похвалою. Контролюйте щоб дитина вчасно лягла спати у ліжко.

Ваше позитивне ставлення до школи і вчителів спростить дитині період адаптації. Співпрацюйте з вчителями, пропонуйте допомогу, проявляйте активність й дитина буде відчувати вашу зацікавленість у її шкільному житті. Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, її учбових справах, звертайтеся за порадою і консультацією до класного керівника або шкільного психолога.

Кожного дня знайдіть час вислухати вашу дитину. Вирішуйте разом проблеми, знаходьте виходи зі складних ситуацій, керуючись добротою та повагою до дитини та людей що її оточують.

Намагайтеся не критикувати дітей і не вимагати від них більшого, коли вони зможуть зробити це вони неодмінно порадують вас своїми успіхами.

Навчіть дитину дотримуватися основних принципів безпеки.

Заохочуйте дітей до творчості, це допоможе зняти напруженість, виразити накопичені емоції. Будьте уважні до бажань ваших дітей та їх потреб.

Задоволеність дитини процесом навчання є основною ознакою успішної адаптації і того, що ви вибрали правильний напрямок на шляху до знань.

/Files/images/psiholog/2016_2017/img14.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 572

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.