Секрет виховання успішної дитини починається з прикладу, який йому подають батьки. Не на словах, а на ділі, тому що діти завжди зчитують саме наші вчинки. Тому в першу чергу потрібно працювати над собою, показуючи дитині яскраву, вільну, самодостатню особистість. Так, починати шлях до успіху своєї дитини треба з себе.

У вихованні існують п'ять ключових моментів: довіра, повага, самостійність, співпраця і доброта. З них формуються корисні навички, які допомогають людині досягти успіху.

Ось список навичок, які особливо важливі:

Навики комунікації - вміння спілкуватися, працювати в команді, домовлятися, просити про допомогу, відстоювати свою точку зору.

Лідерство - впевненість в собі і в своїх силах, вміння брати відповідальність і приймати рішення.

Емоційний інтелект - вміння сприймати почуття інших людей і контролювати свої власні емоції.

Креативне мислення - вміння знаходити нестандартні рішення в різних ситуаціях.

Творче мислення.

Критичне мислення і аналіз ситуації.

Тайм-менеджмент - вміння грамотно планувати свій час.

Батьки завжди намагаються прибрати всі перешкоди на шляху дитини. А значить, свідомо чи підсвідомо не вірять в те, що вона впорається з завданням сама. Це призводить до того, що ми, батьки, не залишаємо дитині можливості зробити самостійний вибір, а потім дивуємося, чому вона росте інфантильною і невпевненою в собі.

Причини, за якими батьки надмірно опікують дітей, різні. Власна нереалізованість, страхи і бар'єри або надмірна опіка з кращих спонукань - бажання дати дитині максимум. Тут важливо не тільки опрацювати власні проблеми, а й допомогти дитині розвивати в собі такі якості, як самостійність, вміння приймати рішення, брати на себе відповідальність за їх наслідки. Без усього цього не обійтися в дорослому житті.

Як впоратися з ситуацією і знайти правильне рішення? Спробуйте розписати ризики: план А - вибір дитини; план Б - порада батьків. Коли ви перекладаєте побоювання на папір, аналізуєте можливі шляхи розвитку подій, це допомагає прийняти правильне рішення разом з дитиною: не ставити ультиматуми, але дозволити їй зробити самостійний вибір.

Зазвичай ми бачимо дві крайності в вихованні: або батьки постійно зайняті своїми справами і відмахуються від дитини, або приділяють їй занадто багато уваги.

У першому випадку дитина найчастіше занурена в гаджети, а в другому - перевантажена кружками і іншими додатковими заняттями.

Обидва сценарії призводять до того, що між дорослими і дітьми не відбувається діалогу: дитина замикається в собі і не йде на контакт. Тому що відносини довіри - це коли дитина не боїться батьків і знає, що може поділитися з ними своїми думками і почуттями.

Встановити контакт допомагає спільне дозвілля: в залежності від віку дитини дивіться мультфільми або сімейні фільми, обговорюйте книги або новини.

Цікавтеся тим, чого хоче дитина, вчіть її робити самостійні висновки.

Не ставтеся до дитини як до своєї власності, але допомагайте розвинути її потенціал.

Уміння вести діалог, не пригнічуючи авторитетом, - основа відносин довіри, які не виникають самі по собі: це щоденна робота. Але завдяки їй у дитини формуються самоповага і бажання співпрацювати.

Батькам важливо дотримуватися балансу між люблячою людиною, наставником і другом у відносинах з дитиною. При цьому не бути контролером, а ставитися до дитини як окремої особистості зі своїми почуттями і бажаннями.

Станьте усвідомленими у своїй любові до дитини. Справжня любов не має нічого спільного з почуттям власності і прагненням керувати її життям. Такий підхід дозволить дитині стати гармонійною і успішною особистістю.

Хоча кожен з нас вкладає в поняття «успіх» свій сенс, зазвичай під цим словом мається на увазі престижна робота і матеріальний достаток. Але в більш широкому сенсі - це емоційно здорова людина, яка вміє відчувати себе, не піддається впливу ззовні і приймає власні рішення.

Щоб розвинути ці здібності, дитині треба на щось спиратися. І завдання батьків - дати дітям таку опору своєї усвідомленої любов'ю, яка йде від серця. Такий підхід вчить дитину приймати самостійні рішення, бути відповідальною, розуміти і відчувати себе. А нас, дорослих, - допомагати їй в цьому.

Кiлькiсть переглядiв: 189

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.