_______________________________________________

1. Кращий варіант - бути поруч з дитиною, спостерігати за її роботою, бути готовим допомогти, але не втручатися без її прохання. Після виконання завдання спокійно запитаєте дитину, чи задоволена вона своєю роботою, що вийшло добре, а що - не дуже. Від того, наскільки спокійними та впевненими будуть перші кроки, залежать усі майбутні шкільні успіхи дитини.

2. За уроки потрібно сідати через годину-півтори після повернення зі школи, коли дитина вже злегка відпочила, але ще не встигла відволіктися домашніми іграми та розвагами.

3. Вивчайте вашу дитину не відволікатися під час виконання уроків; якщо дитина відволікається, спокійно нагадуйте їй про час, відведений на виконання уроків.

4. Між виконанням уроків бажано робити перерви. 15-20 хвилин занять - 5 хвилин відпочинку.

5. Починайте приготування уроків з найбільш трудомістких або тих, що даються дитині важче інших. Якщо дитина виконує письмове завдання, звертайте більше уваги на те, щоб вона писала чисто, без помарок, з дотриманням полів.

6. Дуже важливо привчити дитину до самоконтролю. Після виконання завдання попросіть сина або дочку перевірити написане. Якщо вони самі знайдуть і виправлять помилку - обов'язково похваліть. Лише коли самоперевірка увійде в звичку, можна припинити нагадувати.

7. Помилки дитини не повинні вас дратувати, вони повинні дивувати. Дайте дитині відчути вашу впевненість у її успіху. Не сваріть за помилки: «Ми стільки разів писали це слово, а ти знову пишеш неправильно!» Краще здивуйтеся: «Ой! Як же це вийшло? »

8. Після виконання уроків похваліть дитину: «Ти сьогодні так швидко і добре все зробив/зробила!» Радійте успіхам дитини і здобуттям нею нових знань: «Невже ти вже знаєш, як вирішувати такі складні завдання?»

9. Поясніть дитині, що навчальні приналежності повинні завжди перебувати на своєму місці. Вимагайте від дитини приведення в порядок робочого місця після виконання уроків. Якщо їй важко це робити чи вона втомлена, допоможіть їй. Мине небагато часу, і дитина буде прибирати своє робоче місце без вашої допомоги.

10. Зустрічаючи дитину зі школи, постарайтеся посилити в неї позитивні враження і не акцентувати увагу на негативних. Поставте питання так: «Що сьогодні було хорошого? Що було найцікавіше?» Відзначайте досягнення дитини, акцентуючи увагу не на оцінки, а на отримані знання, уміння. Дитина повинна відчути, що не оцінка відіграє вирішальну роль, а те, за що вона її отримала.

11. Ключ до успіху - розуміння труднощів дитини і спокійна батьківська впевненість у її можливостях. З такою підтримкою дитина буде відчувати себе в безпеці і легше впорається з будь-якими складностями.

12. Перед сном шепніть дитині на вушко: «Я пишаюся тобою!» «Як добре, що ти в мене є!»

Кiлькiсть переглядiв: 524

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.