Варіанти відповідей : Так, ні, не знаю.

1. На деякі вчинки дитини ви часто реагуєте "вибухом", а потім шкодуєте про це.
2. Деколи ви користуєтесь допомогою або порадами інших осіб, якщо не знаєте, як реагувати на поведінку дитини.
3. Ваша інтуїція і досвід - найкращі порадники у вихованні.
4. Деколи ви довіряєте дитині секрети, які нікому іншому не розказали б.
5. Вас ображає негативна думка інших людей про вашу дитину.
6. Вам траплялось просити у дитини вибачення за вою поведінку.
7. Ви вважаєте, що дитина не повинна мати секретів від батьків.
8. Ви помічаєте між своїм характером і характером дитини різницю, яка іноді приємно дивує вас.
9. Ви надто сильно переживаєте неприємності або невдачі вашої дитини.
10. Чи можете втриматися від купівлі бажаної речі для дитини (навіть якщо маєте грощі), тому що знаєте: удома їх чимало?
11. Ви переконані, що до певного віку найкращий аргумент - фізичне покарання.
12. Ваша дитина завдає вам більше турботи, аніж радощів.
13.Ваша дитина саме така, про яку ви мріяли.
14. Чи здається вам, що ваша дитина навчає вас по-новому думати, поводитися?
15. Чи завдають діти вам прикрощів?

За кожну відповідь "так" на запитання 2,4,6,8,10,12,14 і за кожну відповідь "ні" на запитання 1,3,5,7,9,11,13,15 нарахуйте по 10 балів.
За кожну відповідь "не знаю" на будь-яке запитання - по 5 балів.

100 - 150 балів. У вас неабиякі здібності до правильного розуміння своєї дитини. Ваші судження і погляди - союзники у вирішенні різних виховних проблем.
50- 95 балів. Ви на правильному шляху до кращого розуміння вашої дитини. Свої тимчасові труднощі ви маєте вирішити, почавши із себе. Не забувайте, що розуміти - завжди означає приймати.
0- 45 балів. Здається, можна повспівчувати вашій дитині, оскільки її батьки не є надійними друзями і провідниками на важкому шляху здобуття життєвого досвіду. Можливо вам треба звернутися до фахівців щоб здобути більш інформації про особливості розвитку дітей та формування їх характеру.

/Files/images/psiholog/2016_2017/header.png