Отримання нової інформації - це одна з важливих потреб дитини дошкільного віку. Діти активно досліджують навколишній світ, задають безліч питань, копіюють оточуючих людей, з цікавістю спостерігають за реакцією дорослих у відповідь на їх поведінку. Тому, як правило, діти йдуть до школи з інтересом. Їм цікавий цей новий етап життя, який веде їх до дорослішання, отримання не тільки знань, а й життєвого досвіду.

/Files/images/psiholog/2016_2017/4767978.jpg Дуже важливо щоб на цьому етапі вони не зіткнулися зі страхами, які вони легко переймають від своїх батьків. Даже якщо ви вважаєте, що ваши діти не впораються з чимось у школі, постарайтеся сказати їм що ви вірити в них, може ви й самі зможете повірити, що ваші діти спроможні вже зробити більше ніж ви очікуєте і це стане першим кроком до вашого спільного успіху в школі.

Не бійтеся своїх почуттів до дітей, обіймайте їх якомога частіше, говорите, що ви сумуєте за ними, розповідайте про те, як ви були такими ж як вони, про свої успіхи та невдачі в школі і як ви з ними впорались, як шкільний досвід допоміг вам дізнатися більше про навколишній світ, навчитися не боятися помилок, формував ваши взаємовідносини з дітьми й дорослими. Не забудьте сказати про ставлення ваших батьків до вас в цей період, даже якщо ви вважали його невірним. Це найкраща мотивація для дитини - пройти той же шлях й подивитися на що вони спроможні з вашою підтримкою.

Поважайте свою дитину, поважайте її так, як дорослу, успішну людину, так сильно як ви спроможні, тому що тільке це навчить її поважати себе, вас та інших. Вживайте в відношенні до дитини чарівні слова "Спасибі", "Будь ласка", "Пробач"... Не зрівнюйте вашу дитину з іншими, пам'ятайте, що кожна дитина неповторна.

Давайте дітям право вибору. Купуючи речі та канцтовари для школи, запитайте їх думки, дайте їм можливість вибрати самим те, що їм подобається. У кожної дитини свої симпатії ї антипатії, саме вони є частиною внутрішньої гармонії дітей. Не сперечайтеся з дітьми, якщо ви з чимось незгодні. Діти, роблячи вибір, не володіють тією інформацією, якою володієте ви, але якщо ви дасте їм більше інформації про ту або іншу річ і терпляче дозволити їм це обміркувати, цілком можливо, що вони усвідомлено приймуть вашу позицію і погодяться з вами.

Поясніть дітям цінність часу, домовтеся про те як вам найкраще разпланувати час навчального дня, у дітей повинна бути можливість погуляти, пограти, зробити домашнє завдання, вчасно лягти спати, щоб вранці їм було комфортніше прокинутися і піти в школу відпочившими.

Подумайте разом з дітьми про те, як урізноманітнити їх життя, можливо, шляхом відвідування спортивних секцій або гуртків. Спорт і творчість завжди благотворно впливають на розвиток багатосторонньої особистості дитини та допомогають виявити її здібності.

Грайте з дітьми у ігри. Коли ви разом на прогулянці, в дорозі, у черзі, пропонуйте дітям пограти у числа, загадаючи їм простенькі задачі на лічбу, дайте їм можливість придумати задачу для вас, а потім спитайте правильно ви відповіли чи ні, придумайте разом якомога більше слів, які починаються на певну літеру або за якоїсь ознаки. Зіграйте у ігру, яка спряє розвитку пам'яти й уваги: придумайте до 10 легких словосполучень, як, наприклад, "блакитне небо", "добрий вчинок", "холодне морозиво"..., потім називайте одне слово зі словосполучення, а інше нехай скаже ваши дитина, потім пограйте у іншу гру: назвіть до 10 оточуючих вас речей а дитина хай знайде їх. Розвивайте дрібну моторику м'язів рук дітей, навчаючи їх шнурувати черевики, вирізати, складати щось з невеликих деталей або просто легенько масажуючи кожний їх пальчик. Це помогає дітям скоріше опанувати письмо та сприяє розвитку комунікаційних навичок.

Частіше питайте поради у ваших дітей, це навчить їх головному, тому, чому старається навчити їх школа і тому що найбільше потрібно їм у житті - міркувати. Й вони ніколи не будуть боятися спросити поради у інших теж.

Якщо ви невпевнені у тому рано чи ні вашій дитині йти до школи, ви можете звернутись до шкільного психолога. А якщо ви вже впевнені у цьому питанні, на сайті школи є спеціальна сторіночка для майбутніх першокласників де ви зможете найти більше корисної інформації щоб бути готовими до 1 вересня.

/Files/images/psiholog/2016_2017/67890.jpg

school171.edu.kh.ua/storinka_majbutnih_pershoklasnikiv/

Кiлькiсть переглядiв: 454

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.