/Files/images/psiholog/2016_2017/222.jpg Особливості виховання укладені в відношенні батьків до дитини. Виховання - це завдання, яке ставлять собі батьки, щоб добитися від дитини тих результатів, які потрібні батькам. Але для дитини процес виховання - це спосіб вивчення життєвих позицій. Діти не розуміють, що батьки їх виховують, діти розуміють тільки любов або не любов батьків по відношенню до них. Діти не народжуються з почуттям впевненості в собі, власної гідності, поваги до інших, так само як вони не мають нічого спільного зі злістю, жорстокістю до тих пір, поки не бачать це в людях, які їх оточують. Дитина, яка не була свідком або учасником бійки у власному будинку, ніколи не кинеться бити іншу дитину. Дитина, яку ніхто не дражнив, не знає, що це таке. Все, що говорять або роблять діти - це дзеркало їх сім'ї і по дитині не складно сказати який тип виховання вибрали його батьки. За типом виховання батьки діляться на кілька типів. Частіше це змішаний тип виховання, але по домінуючим особливостям виховання можна сказати вже в ранньому дитинстві яке майбутнє чекає дитину.

Отже, перший тип батьків - це батьки-помічники. Це батьки, які часто цікавляться, чим дитина займається і чи не потрібна їй випадково допомога. Вони виявляють в сім'ї відкрито як позитивні, так і негативні емоції і замість покарання втягують дитину в спільну працю, не перестаючи при цьому спілкуватися на проблемні теми. Їх виховання призводить до високої самооцінки у дітей, сприяє високому рівню морального розвитку, діти таких батьків легко досягають успіху.

Наступний тип - батьки-опікуни. Теж прагнуть допомагати дитині, але навіть у ті моменти, коли дитині їх допомога не потрібна. При цьому вважають що вон зроблять все краще ніж дитина. Замість покарання впливають на дітей за допомогою почуття провини, демонструючи, як багато вони для них роблять. У таких дітей висока самооцінка, але вони безвідповідальні і не зможуть приймати самостійних рішень навіть коли стануть дорослими.

Батьки-товариші ставляться до дитини як до дорослої, самостійної людині. У них немає вимог, вони все прощають, пускаючи ситуацію на самоплив. Вони виявляють довіру до дітей і співчуття. Їхні діти намагаються зберегти прихильність і довіру, при цьому прагнучи абсолютно до інших цілей і цінностей, ніж у батьків. Вони рідко погоджуються з точкою зору батьків. Їх життєвою метою найчастіше стає створення власної індивідуальності.

Батьки-критики зовні виглядають впевненими і твердо знають, що робити, але вони собою незадоволені. Вони не вірять, що їх дитина здатна досягти успіху в житті. Такі батьки легко могли б написати важкий том про те, яким вимогам їх дитина повинна відповідати. Їм подобається доводити, що вони мають рацію, а інші помиляються. Діти бояться щось робити, щоб не зробити помилку, а тому нічого в житті не домагаються. Їх часто переповнюють негативні емоції, які вони переносять на інших людей.

Батьки-керівники виховують дітей, подаючи їм гарний приклад для наслідування, і завжди йдуть тим же принципам, яким навчають дітей. У них розвинений самоконтроль, організованість, гнучкість і терпіння. Вони можуть проявляти деякий натиск, але не нав'язують своєї думки. Вони прощають дитей, якщо вони щось зробили не так, вони вимагають тільки те, що дитина може зробити і можуть визнати свою неправоту. Діти таких батьків пишаються ними і відчувають себе комфортно в будь-якій ситуації.

Батьки-правителі ростять своїх дітей за правилами, незалежно можуть вони виконати їх чи ні. Якщо не можуть - вони будуть покарані. Будь-який промах дитини - це сильний удар по їхній репутації, тому вони не дають дитині право голосу, вибору та право на власну думку. Часто у таких батьків у самих було важке дитинство. Їх діти виростають безвільними, їх переслідує почуття провини і вони неусвідомлено тягнуться до людей, здатним їх образити.

Батьки-ні батьки взагалі, які в глибині душі не хочуть бути батьками. Вони можуть піклуватися про дітей, давати їм все необхідне, але уникати емоційної прихильності з дітьми. Коли діти намагаються зблизитися з ними, вони їх відкидають, прикриваючись вагомим аргументом ("я втомився", "у мене багато роботи"). Такі батьки найчастіше залишають дітей у дитячих будинках або ж їхні діти через нелюбов до себе, стають на шлях саморуйнування (наркоманія, алкоголізм).
Іноді батьки іншого типу під впливом складної життєвої ситуації можуть перестати звертати увагу на дитину і виявляти почуття до неї. Такі діти стають злими і агресивними.

Любов і прихильність дитини до батьків вроджена, а довіра на початку її життя безмежна, це змінюються тільки у процессі життя шляхом оцінки ставлення до дитини її оточення, любов дитини до себе безпосередньо залежить від прояву до неї любові батьків. А любов батьків до дитини безпосередньо залежить від їх відносин з власними батьками.
І насправді не існує ніякої переваги над дитиною. Виховання дитини - це лише сприйняття дорослих, це не більше ніж прояв істинного характеру дорослих у взаємовідношеннях з маленькими людьми.

/Files/images/psiholog/2016_2017/1343.jpg